טבעות אירוסין היפות ביותר ישירות ממתחם הבורסה ליהלומים

סמל טבעות אירוסין

תן לנו לחזור אליך !

שם

טלפון

דוא"ל

ההבדל בין טבעת אירוסין לטבעת נישואין

ההבדל בין טבעת אירוסין לטבעת נישואין

Posted by () on 01 Jan 1970
מאמרים >>

מהי טבעת נישואין?
על פי המשנה, הקידושין מתבצעים בשלוש דרכים: שטר, כסף ובביאה (יחסי מין) הכוונה מאחורי אמרה זו היא שהגבר קונה את כלתו לעתיד מעצמה ולא מגורם חיצוני, מעשה זה הוא סמלי המבטא חיבור בין בני הזוג ולכן סכום הקנייה גם הוא סמלי. במהלך השנים ביהדות, תקנו חכמינו את ההלכה וקבעו שגבר יקדש את אשתו באמצעות טבעת נישואין. למה טבעת? בימי בית המקדש, היו מחברים את העצים המרכיבים את המשכן בטבעות, לכן מאז ועד היום הטבעת מסמלת את הבנייה, המחויבות והאהבה, את החיבור והקשר הנצחי הנרקמים בין בני הזוג. בנוסף לזה, כיום המוסכמות החברתית היא שכאשר אישה או גבר עונדים טבעת זהו סמל לכך שהם נמצאים בברית הנישואין. 

 
על פי היהדות לא ניתן לקדש בכל טבעת, טבעת נישואין כשרה היא טבעת החלקה בחלקה הפנימי ומורכבת כולה מאותו חומר (הטבעת יכולה להכיל גוונים שונים אך שכולם יהיו עשויים מאותו חומר), בנוסף לחלקה הפנימי, טבעת הנישואין אסורה להכיל יהלומים ואבנים יקרות! המחמירים אוסרים גם על חריטות. הסיבה לאיסור יהלומים ואבנים יקרות היא למנוע מהאישה נישואים לגבר רק בגלל מחירה הגבוה של הטבעת, ושחלילה לא ייווצר מצב שבו האישה תעריך ששווי הטבעת גבוה יותר ממה שהוא באמת ויש חשש שרק בגלל מחשבה זו היא תסכים להינשא לגבר ויווצורו נישואי טעות ללא כוונתה המלאה של האישה. בנוסף נעוצה ההנחה שטבעת הנישואין היא פשוטה, כדי למקד את הכלה בטקס הרוחני ולא להתעסק בחומריות. כיום נהוג בחתונות כמו כדוגמה בגן אירועים ארץ קדם לשאול את האישה בפני עדים אם היא יודעת שמחיר הטבעת שווה פרוטה כדי להוכיח שברית הנישואין הם בשביל האדם ולא בשביל החומריות.
 
טבעת הנישואין חייבת להקנות ע"י החתן לעתיד ולהיות רכושו האישי, לכן מקובל לשלם על הטבעת במזומן ולא בכרטיסי אשראי או צ'קים. 
בעת קידוש הכלה, הטבעת מצויה על האצבע ולאחר מכן נהוג לענוד אותה בקמיצה, ביד שמאל. לפי היהדות אין חובה על הגבר לענוד טבעת נישואין, זהו מנהג שנוצר עם הזמן. 

בניגוד לזה, טבעת אירוסין היא אותה טבעת המשמשת את הגבר בהצעת הנישואין לאשתו לעתיד, ולא מקדשים איתה תחת החופה. טבעות אירוסין בד"כ משובצות יהלומים וניתן לרכוש אותן בשלל צורות, גוונים וגדלים. בחירת טבעת אירוסין זאת משימה לא פשוטה טעמה האישי של האישה והתקציב משחקים פה תפקיד לא קטן.

שינוי אחרון: 01 Jan 1970 בשעה 2:00 AM

חזרה
 
Webz - בניית אתרים, קידום אתרים ( בלוג | קישורים )