טבעות אירוסין היפות ביותר ישירות ממתחם הבורסה ליהלומים

סמל טבעות אירוסין

תן לנו לחזור אליך !

שם

טלפון

דוא"ל

טבעת זהב לבן וזהב צהוב כל מה שאתן צריכות לדעת

טבעת זהב לבן וזהב צהוב כל מה שאתן צריכות לדעת

Posted by () on 01 Jan 1970
מאמרים >>

המבחר הקיים כיום בתחום טבעות הזהב גדול מאוד. מלבד ההבדלים העצומים בעיצוב החיצוני של טבעות שונות, קיים גם הבדל ממשי מאוד גם בחומרי הגלם שמהם מכינים את הדגמים שונים. בין היתר ניתן למצוא הבדלים בריכוז הזהב וגם בסוג הזהב – לבן, צהוב וכדומה.

בשורות הבאות נספר לכן כל מה שאתן צריכות לדעת על הקשר שבין זהב לבין טבעות. בין היתר נדבר על עניין הקראט ומה הקשר בינו לבין רכות הטבעת. בנוסף, נדבר כמובן על זהב צהוב, זהב לבן ועל ההבדלים ביניהם.

 

קראט – דרגות של טוהרישנם אנשים אשר סבורים בטעות שזהב אמיתי צבעו צהוב ועדיף – צהוב בוהק. למעשה, תכשיטי זהב רבים, ואפילו מהיקרים שבהם כלל אינם נראים צהובים במיוחד. ישנם אפילו תכשיטים וטבעות יוקרתיות שצבעם כסוף למרות שמבחינת טוהר חומר הגלם – תכולת הזהב שבהם גבוהה מאוד.

לפני שנסביר על טבעות זהב לבן וזהב צהוב, יש להבין כמה דברים בהקשר של רמת הטוהר של הזהב שבתכשיט ומדוע אין טבעות מזהב  טהור. גם מי שרוצה את הטבעת הכי יקרה, גם בעיצוב וגם בתכולת הזהב שבה, לא יכול למצוא טבעת טהורה. הסיבה לכך פשוטה – זהב הינו חומר רך יחסית, בצורתו הטהורה, ולכן חייבים לערבב אותו עם מתכות נוספות כדי ליצוק ממנו תכשיטים וטבעות יפים ומרהיבים.


על פי ריכוז הזהב שקיים בטבעת יודעים האם היא יקרה יותר או פחות. כמות חומר הגלם נמדדת במונחי קראט כאשר המשמעות היא זו – טבעת זהב 18 קראט מכילה שלושת רבעים זהב והיתר – מתכות אחרות וקשות. טבעת 14 קראט מכילה שני שלישים זהב והיתר – מתכות אחרות.
קרא עוד במאמר זה.
 

צהוב, לבן, קראטאחרי שמבינים את הדבר החשוב של טוהר הזהב ומבינים שבכל טבעת זהב יש ריכוז מסוים של מתכות שונות שמעניקות לה חוזק, אפשר להבין את המשמעות של הצבעים השונים:
•    טבעת מזהב צהוב תכיל על פי רוב מתכות שלא יעמעמו את הצבע הצהוב. בין אם מדובר בתכשיט של 18 קראט ובין אם מדובר בזה של 14 קראט, כאשר עושים שימוש במתכנות נלוות כגון נחושת, שומרים על הצבע המוכר.
•    טבעת מזהב לבן תכיל מתכות שישפיעו על הצבע בהתאם – ניקל או אבץ, למשל, משנים את הצבע של הטבעת כך שהיא תקבל גוון משתנה של לבן (על פי הריכוז של החומרים וסוג החומרים). נדגיש שערבוב של מתכות שונות יכול למעשה ליצור גם צבעים אחרים, בלי להפחית את הטוהר של המתכת העיקרית והחשובה של הטבעת – הזהב!

שינוי אחרון: 01 Jan 1970 בשעה 2:00 AM

חזרה
 
Webz - בניית אתרים, קידום אתרים ( בלוג | קישורים )