טבעות אירוסין היפות ביותר ישירות ממתחם הבורסה ליהלומים

סמל טבעות אירוסין

תן לנו לחזור אליך !

שם

טלפון

דוא"ל

טיפים לבחירה בתכשיט זהב איכותי

טיפים לבחירה בתכשיט זהב איכותי

Posted by () on 01 Jan 1970
מאמרים >>

 האם אתם מעוניינים לרכוש תכשיט איכותי מזהב? האם אתם רוצים לרכוש תכשיט זהב לעצמכם, כמתנה לבני הזוג שלכם, לקרובי משפחה, לחברים? כך או כך, חשוב מאד שתבינו כיצד בוחרים בתכשיט המתאים. הזהב הוא חומר יוקרתי מאד וככזה - יש לא מעט פרמטרים אשר משפיעים על המחיר הסופי שלו! כדי שתדעו האם אתם משלמים מחיר הגיוני עבור התכשיט, הנה כמה מהתכונות של הזהב שאתם חייבים להכיר-  וכך תדעו כיצד הדבר משפיע על מחירו הסופי של התכשיט.

התכונות החשובות של הזהב שחייבים להכיר

       משקל באונקיה - אחד הפרמטרים שכמובן משפיעים מאד על המחיר של הזהב הוא המשקל שלו. את המשקל של הזהב לא מודדים בקילוגרמים ובגרמים, אלא באונקיה. אם להשוות, הרי שמשקלה של אונקיה אחת, כמשקל של 31.103 גרם. כמובן שככל שמדובר על יותר אונקיות זהב - כך המחיר של הזהב יעלה. שימו לב כמובן כי מדובר כאן על כמות בלבד ולא על איכותו של הזהב! זה נכון שהמשקל של כל תכשיט זהב הוא חשוב, וככל שיש יותר זהב המחיר יעלה, אבל כדאי לזכור שכמות היא לא הכל בחיים, ושיש עוד השפעות.

       קראט - זהו המונח השני שאתם חייבים להכיר, וכנראה שיותר מכל מונח אחר, זהו המונח החשוב ביותר. הקראט הוא בעצם המדד שקובע עד כמה הזהב שברשותכם הוא טהור. זהב טהור לחלוטין, ללא חומרים נוספים, ייחשב לזהב של 24 קראט. כמובן שאפשר למצוא גם זהב ביחידות קראט נמוכות יותר - למשל 14 קראט, 11 קראט, וכיו"ב. זה בעצם הפרמטר המשפיע והחשוב מכל. ככל שבתכשיט שאתם בוחרים יש יותר זהב טהור - כך המחיר שלו יעלה באופן דרמטי - גם ביחס למשקלים השונים. לכן, גם אם בוחרים למשל חוטי זהב שמשקלם נמוך מאד - הרי שאם הם עשויים מזהב טהור של 24 קראט, המחיר שלהם יכול להיות גבוה יותר מתכשיט רגיל שמשקלו גבוה יותר, אך איכותו בקראט נמוכה.

       צבע הזהב - כולנו מזהים את צבע הזהב עם הגוון הצהוב. הזיהוי הזה הוא מוצדק לחלוטין - צבע צהוב חזק מאד של הזהב, מעיד על כך שהוא טהור יותר ואיכותי יותר, ולכן המחיר שלו בהתאם. עם זאת, כמובן שאפשר למצוא כיום גם צבעים אחרים. כך למשל קיים הטרנד של הזהב הלבן. יש להבין אם זאת שגוונים אחרים יכולים להיות זולים יותר - ולכן אפשר לבחור בהם אם התקציב מוגבל יותר.

הזהב שמגיע בכל הצורות

שימו לב שאפשר לבחור כיום בתכשיטי זהב שמגיעים כמעט בכל תצורה - חוטי זהב למשל, הפכו להיות פופולריים מאד בשנים האחרונות, ונהגו לשזור אותם בתכשיטים שאף לא מכילים בהכרח זהב, בכדי להעלות את היוקרה שלהם. מדובר אם כן על השפעה עצומה, ואפילו כמות קטנה יחסית - תחולל שינוי עמוק במראה שלכם.

שינוי אחרון: 01 Jan 1970 בשעה 2:00 AM

חזרה
 
Webz - בניית אתרים, קידום אתרים ( בלוג | קישורים )