טבעות אירוסין היפות ביותר ישירות ממתחם הבורסה ליהלומים

סמל טבעות אירוסין

תן לנו לחזור אליך !

שם

טלפון

דוא"ל

כיצד לבחור טבעת אירוסין

כיצד לבחור טבעת אירוסין

Posted by () on 01 Jan 1970
מאמרים >>

בחירת טבעת אירוסין זו משימה לא פשוטה, כמו שרובנו יודעים, יהלומים הם חבריה הטובים ביותר של כל אישה, מאז ומתמיד יהלומים היו סמל לאהבה וכבשו לא מעט לבבות. טבעת אירוסין חייבת בנוכחותו של יהלום, וחלק יעידו "כמה שיותר גדול". כדי לבצע את הרכישה הנכונה ביותר חשוב לשים לב לכמה דברים.

 

דבר ראשון טבעת אירוסין מנצחת היא זאת הפוגעת בול בטעמה של האישה, עלייך להבחין אם טעמה הוא טבעת עדינה וקלאסית, גרנדיוזית ונוצצת או מתוחכמת עם טוויסט, ניתן להבחין זאת על ידי הלבוש והאקססוריז שהיא עונדת וכמובן על ידי היכרותך הטובה עם אשתך לעתיד. חשוב להתאים את טבעת האירוסין לצבע עור האישה ולמבנה האצבעות שלה, פרמטרים אלה לא פחות חשובים מבחירת היהלום בטבעת (נושאים אלו ניתנים להתייעצות עם מוכר טבעות אירוסין) - למשל, לאישה בעלת אצבעות שמנמות וקצרות לא תחמיא טבעת רחבה ועבה אלה טבעת קצרה ודקה.

 

לאחר שאתה בקיא בסגנון, בצבע ובמבנה הטבעת הגיע השלב לבחירת היהלום, הדובדבן שבקצפת.
הפרמטרים הקובעים את טיב היהלום, מחירו, זוהרו וגודלו הם: חיתוך-ליטוש היהלום (CUT) גוון היהלום (COLOR) צלילות-ניקיון (CLARITY) קראט (CARAT).

 

חיתוך- היהלום בטבע מופיע בצורה גולמית, הוא לא זוהר ומבריק כמו שאנו רואים בחנויות התכשיטים. תהליך חיתוך היהלום וליטושו הוא זה הגורם לכל אחת מפאות היהלום להבריק ולזהור, ומעניק ליהלום את צורתו העגולה,אליפטית,פרינסס וכו'. ליטוש טוב ונכון מגיע עד ל90% החזרת אור דרך היהלום.  

 

גוון היהלום -  צבע היהלום משפיע משמעותית על מחירו. ככל שהיהלום חסר צבע - בהיר יותר, כך הוא איכותי יותר. יהלום ללא צבע הוא יהלום בוהק וזוהר יותר ומחירו יקר יותר. 
צבעו של היהלום מדורג ע"י האותיות D-Z. האות D מייצגת את הגוון המשובח ביותר, ללא צבע. עד האות Z המייצגת את הצבע הנחות ביותר. צבעו של היהלום נקבע במעבדה מיוחדת.

רצוי לבחור את צבע היהלום לפי התקציב: 

יהלומים בדרגת D,E,F הם היקרים ביותר. לכן ניתן לרכוש יהלום בדירוג G,H,I ועדיין לקבל יהלום טוב בתקציב סביר. יהלומים מ J עד M הם עם מעט צבע צהבהב ויהיו זולים יותר. מעבר לדרגת M היהלומים הם פחות איכותיים וכמובן שמחירם בהתאם.  

כמובן שחשוב לבדוק שצבעו של היהלום הוא טבעי ולא משופר באופן מלאכותי - השיפור המלאכותי מוריד משמעותית מערך היהלום. חובה על מידע זה להיות מצוין במפרט היהלום. 

 

 

צלילות-ניקיון היהלום - יהלומים מכילים לרוב פגמים קטנים, פנימיים ואפילו חיצוניים שלא נראים בעין בלתי מזוינת, כדי לבדוק את צלילותו של היהלום צריך להצטייד במכשור המתאים כמו מיקרוסקופ המגדיל פי 10. כמות הפגמים וגודלם הם אלה שייקבעו את צלילותו של היהלום, טיבו ומחירו. כמובן  שפגמים הניתנים לראייה בעין בלתי מזוינת הם יהלומים פגומים ונחותים.

היהלומים מחולקים לדרגות צלילות שונות שהגבוהה ביותר היא  CLARITY - יהלום צלול לגמרי ללא פגם הן חיצוני והן פנימי. אחריה הדרגות FL,IF- ללא פגמים הניתנים לראייה בהגדלה של פי 10 , לאחר מכן VVS1-VVS2 יהלומים עם פגמים קטנים מאוד הקשים לראייה בהגדלה של פי 10.  VS1-VS2 - יהלומים עם הרבה פגמים אך הם קטנים מאוד וקשים לראייה בהגדלה של 10. SI1,SI2,I1,I2,I3 פגמים הנראים בעין בלתי מזוינת שדרגת I3 היא הנמוכה והפגומה ביותר.
יהלומים בדרגת צלילות של VVS1,2-VS1,2 - הם האיכותיים ביותר לטבעות אירוסין, נישואין וסוליטייר. 
 

קראט -  יחידת המשקל של היהלומים היא קראט וכמובן שבנוסף לחיתוכו, צלילותו וגוונו של היהלום גם משקלו הוא גורם משמעותי לקביעת מחירו וערכו.
היחס בין המשקל וערכו של היהלום הוא ביחס ישר- ככל שמשקלו גבוה יותר כך מחירו יהיה גבוה יותר. חשוב מאוד לדעת שלא ניתן להשוות מספר יהלומים כוללים של קראט ליהלום בודד, למשל, 3 יהלומים של קראט אחד ויהלום אחד של 3 קראט לא יהיו באותו מחיר - היהלום של 3 קראט יעלה הרבה יותר בגלל נדירותו. ניתן להשוות מחירים בין יהלומים עם קראט דומה.

 

אחרי בחירת הטבעת והיהלום חשוב מאוד לדגול ברכישה בטוחה - מוטב לוודא כי המקום ממנו רכשת את הטבעת הוא בית עסק אמין, בעל רישיון עסק ורישיון בסחר יהלומים. מומלץ לוודא שהמוכר אכן מבין עניין ביהלומים ובאמת עוזר לך בבחירת הטבעת.

דבר נוסף החשוב לזכור, טבעות יהלומים מגיעות עם תעודה גמולוגית המוכיחה את מקוריות היהלום, כלומר, שאינו מזויף, לכן חשוב לוודא שבעת רכישת הטבעת תתקבל הן תעודה זו והן תעודת ביטוח מבעל החנות.

 

בסופו של דבר בחירת טבעת אירוסין היא עניין אינדיבידואליי וייחודי עלייך להכיר את המושגים שהוזכרו לעיל ואת טעמה של האישה וכך תוכל ליצור סדרי עדיפויות לפי טעמה ותקציבך, בסופו של דבר מטרתך היא להפיל את בת זוגתך מהרגליים בזכות טבעת זו...

שינוי אחרון: 01 Jan 1970 בשעה 2:00 AM

חזרה
 
Webz - בניית אתרים, קידום אתרים ( בלוג | קישורים )