טבעות אירוסין היפות ביותר ישירות ממתחם הבורסה ליהלומים

סמל טבעות אירוסין

תן לנו לחזור אליך !

שם

טלפון

דוא"ל

טבעת אירוסין כסמל

טבעת אירוסין כסמל

Posted by () on 01 Jan 1970
מאמרים >>

המסורת העתיקה של הענקת טבעת אירוסין כשי בטרם הזוג בא בברית הנישואין, הינו מנהג עתיק יומין אשר מגיע מהיהדות. הענקת טבעת האירוסין הראשונה מתועדת בתנ"ך.

אחיעזר שהיה עבדו של אברהם שנשלח לחרן, בכדי למצוא לבנו של אברהם (יצחק), כלה. אישה יהודייה (לא כנענית). אליעזר חיכה ליד באר עם גמליו בכדי לראות מי מהבנות תושיט לו יד לעזרה. מי שניגשה אליו מכל הבנות הייתה רבקה אשר הציעה לו עזרה, שאבה מים מן הבאר והשקתה את גמליו, כך אליעזר למד שרבקה הינה יפה נדיבה וטובת לב, אליעזר מציע בשם יצחק בנו של אברהם נישואין לרבקה ולאחיה לבן וכמו כן נותן לה תכשיטים אשר בניהם טבעת כסמל לאירוסין.

אחת מתוך שלושת הדרכים בהן ניתן על פי היהדות להתארס היא הענקת מתנת כסף לכלה המיועדת, או פריט בעל ערך כספי, מה שהפך במשך השנים לטבעת אירוסין שכולנו מכירים היום.

טבעת אירוסין בתקופת האימפריה הרומאית- בתקופה עתיקה זו היה נהוג לשמר מעמדות בחברה במיוחד של בני המעמד הגבוה על ידי קביעת נישואין של ילדי בני המעמד הגבוה. שתי משפחות עשירות היו מסכמות בניהן שותפות ארוכת ימים, על ידי חיתון ילדיהם. השותפות היה נחגגת במסיבה שבה הורי הכלה המיועדת היו מקבלים תכשיטים יקרי ערך וכמובן טבעת יהלום המוכרת לנו כטבעת אירוסין.

כיום בעידן המודרני שלנו יש לכל אחד את חופש הבחירה להינשא מתוך אהבה טהורה, אך המסורת של הענקת טבעת אירוסין לאישה בה בחרת נשארה, ועדיין מייצגת אקט של כבוד וערכה לצד השני.

כיום יש מגוון של טבעות אירוסין, ולא רק בני המעמד הגבוה יכולים לרכוש טבעת יהלום, על מנת להציע נישואין. אך הטבעת תמיד תכלול יהלום מרכזי ובולט לעין.  יש האומרים שהבחירה באבן מסוג יהלום היא מתוך היותו האבן הכי קשה בטבע שלא ניתן לשבור. כמו שנישואין מייצגים קשר חזק שלא ניתן לשבור.

 

 

 

 

שינוי אחרון: 01 Jan 1970 בשעה 2:00 AM

חזרה
 
Webz - בניית אתרים, קידום אתרים ( בלוג | קישורים )