טבעות אירוסין היפות ביותר ישירות ממתחם הבורסה ליהלומים

סמל טבעות אירוסין

תן לנו לחזור אליך !

שם

טלפון

דוא"ל

עבודתו של יהלומן

עבודתו של יהלומן

Posted by () on 01 Jan 1970
מאמרים >>

עבודתו של יהלומן מורכבת מכמה תחומים, יבוא יהלומים כחומרי גלם, בדיקת היהלום ועיצוב היהלום בצורה שהכי תבליט את הנתונים הטבעיים שלו.

הטבע קובע לכל יהלום פרמטרים כגון: צבע ניקיון ומשקל. אלה הם הפרמטרים שהוא מקבל כחומר גלם. היהלומן בודק מה הפרמטרים של כל יהלום כחומר גלם לפי סולם ערכים קבוע. לאחר קביעת פרמטרים אלו, יש לעצב את היהלום לפי פרופורציות מתאימות, עיצוב סימטרי שיתאים ליהלום. כל אלה הם חלק מעבודת הליטוש והחיתוך שיהלומנים מבצעים על כל יהלום. ככל שהעבודה תהיה מקצועית יותר ותפגין מיומנות גבוה, כך היהלום יהיה בעל ברק וניצוץ גדול יותר, עבודת החיתוך והליטוש חייבת להיעשות בצורה מדויקת ככל האפשר על מנת לא לאבד ערך רב ממשקלו של היהלום הגולמי. יצרני היהלומים שולטים ומפקחים על כל שלב בעבודה על היהלומים בניגוד לסוחרים אחרים שקונים את היהלום המלוטש כמוצר מוגמר. זו הסיבה  שיצרני יהלומים משיגים תוצאות איכותיות בחיתוך בליטוש ובעיצוב היהלום בצורה מושלמת. ומעניקים לצרכנים מבחר גדול יותר של יהלומים איכותיים, ותכשיטי יהלומים מעוצבים כגון: טבעת אירוסין.

להן כמה מושגים מקצועיים מתחום היהלומים:

זוהר- האור הלבן שמוחזר דרך חלקו העליון של היהלום לאדם המתבונן עליו בצורה עילית,  כמות גבוהה של אור מוחזר, מעניקה ליהלום מראה בהיר ולבן יותר.

אש-  שבירת קרני האור סביב לוח היהלום (מרכזו), מעניקה מראה של אורות מנצנצים.

שילוב הגורמים הנ"ל מעניקים ליהלום מראה זוהר, בוהק ונוצץ.

הפרופורציות של היהלום לרוחבו ולעומקו, הם אלה שקובעות את הצורה שבה קרני האור חודרות ליהלום נשברות בתוכו ויוצאות מחלקו העליון.

עבודת הליטוש- הליטוש יקבע את הפרופורציות של היהלום, עבודת בליטוש דורשת מיומנות ועבודה מאוד מדויקת על מנת להגיע לפרופורציה מדויקת של רוחב וגובה (עומק) ביהלום.

צורת היהלום במונחים מקצועיים:

היהלום שאנו מכירים משובץ כמוצר מוגמר בתכשיטי יהלומים, טבעות אירוסין בפרט מושפעות מהיהלום שמשובץ  בהן שקובע את היופי הכולל של הטבעת ולכן במיוחד בתכשיטים מסוג זה הדיוק בעבודה הוא חשוב שבעתיים.

צורת היהלום מורכבת מהממדים שלו:

קוטר- זהו החלק הרחה ביותר של היהלום שנמצא באזור "חגורת היהלום" הקוטר תמיד יהווה 100% ושאר המאפיינים נמדדים ביחד אליו.

חגורת היהלום- מפרידה בין חלקו העליון של היהלום שנקרא הכתר לבין חלקו התחתון שנקרא פאבליון, מדובר במעין רצועה שהיא החלק הכי רחב ביהלום ולכן שמה הוא "חגורת היהלום".

כתר- חלקו בעליון של היהלום מהחגורה (בחלק התחתון) ועד הלוח (חלקו העליון).

פאביליון- חלקו התחתון ביהלום מסוף החגורה  (חלקו העליון) ועד העוקץ (חלקו התחתון).

עוקץ- החלק התחתון של היהלום. פיאה, לא קטנה מדי שהיה ניתן להבחין בה ללא זכוכית מגדלת.

לוח- פיאה שנמצאת בחלק העליון מעל הכתר.

עומק- הגובה של היהלום מהעוקץ ועד הלוח.

 

שינוי אחרון: 01 Jan 1970 בשעה 2:00 AM

חזרה
 
Webz - בניית אתרים, קידום אתרים ( בלוג | קישורים )